Minimalizm w kuchni – poznaj najnowsze trendy

Dom i ogród

Oto najgorętsze trendy sezonu. Biel i czerń na dobre zagościły w naszych domach. Zobacz, jakie dodatki wybrać, aby nasza kuchnia była nowoczesna, modna i koniecznie w ekologicznych trendach.

Czerń i biel to dwa podstawowe kolory, które nigdy nie wychodzą z mody. Zatem nic dziwnego, że projektanci sprzętów AGD najlepiej się czują właśnie w tej kolorystyce.

Kiedyś uznawane za bardzo niepraktyczne dzisiaj cieszą się coraz większym powodzeniem, szczególnie pośród architektów wnętrz i wszystkich fanów minimalizmu.

Sprzęty wtapiają się w styl twojej kuchni

Decydując się na monochromatyczne aranżacje, oprócz kolorystycznie dobranych frontów szafek i blatów, warto zwrócić uwagę na zabudowę AGD, która nieco wtopi się we zaprojektowane wnętrze. Chcesz zapomnieć o kuchence i lodówce, które różnią się od stylu reszty twojej nowej kuchni?

Tutaj z pomocą przychodzi marka, która wprowadziła do sprzedaży minimalistyczną linię Simplicity Collection.

Elegancki, design, ergonomiczne kształty, dobrze zaprojektowane detale to główne wyróżniki kolekcji.

Simplicity Collection zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających klientów nie tylko nowoczesnym wyglądem, ale także technologicznymi rozwiązaniami. Jednolita płyta grzewcza w kolorze białym lub też czarnym idealnie wtopi się w tło kamiennego blatu w podobnym kolorze. Warto zwrócić uwagę, także na jej parametry. Płyta jest odpowiedniej wielkości, aby zmieścić duże jednogarnkowe danie, a dodatkową jej zaletą jest funkcja AutoDetect, która automatycznie wykrywa pozycję i rozmiar naczyń.

Zadbajmy o naszą żywość

Nowoczesne wnętrza wymagają również nowoczesnych, łatwych rozwiązań, które nie tylko będą zachwycały designem, ale były kompaktowe i praktyczne. Jednym z najważniejszych współczesnych priorytetów jest wyeliminowanie marnowania żywności. Chłodziarki i lodówki z linii Gorenje Simplicity dzięki takim rozwiązaniom technologicznym jak: utrzymanie optymalnej temperatury w lodówce niezależnie od tego, jak często otwierasz drzwi, czy też szufladzie typu CrispZone z HumidityControl – będą idealnym miejscem do przechowywania świeżych owoców i warzyw.

Systemy te oparte na regulacji wilgotności, pozwolą na dłuższe przechowywanie żywności i wydłużą ich przydatność, dzięki czemu mniej produktów się zmarnuje.

Ekologia według Simplicity

Mniejsze zużycie wody, energii i detergentów?

Decydując się na nowy sprzęt AGD warto zwrócić uwagę nie tylko na współczesną bryłę, ale również na funkcje, które zaoszczędzą nam czas a także sprawią, że każda minuta spędzona w nowej kuchni będzie czystą przyjemnością. Kogo nie przeraża myśl czyszczenia piekarnika, czy też rozmrażania lodówki? Nie wspominając już o chemii, która zagraża żywności i naszej skórze.

Na pomoc przychodzi marka Gorenje i jej system czyszczenia parą. AquaClean zapewnia doskonałą pomoc w czyszczeniu komory piekarnika czy też mikrofalówki.

Wystarczy pół litra wody i już po 30 minutach rezultaty są widoczne na całej powierzchni ruchomych elementach do pieczenia. Plamy i tłuszcz są zmiękczone i można je łatwo usunąć samą ściereczką.